Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Erbud wybuduje kolejne centra handlowe, w tym w PoznaniuPAP - 28 września 2010 07:56


W ciągu dwóch lat udział segmentu nieruchomości komercyjnych będzie stanowił około połowy przychodów uzyskiwanych przez Budlex, deweloperską spółkę w 100 proc. zależną od Erbudu - poinformował w wywiadzie dla PAP Igor Pawłowski, prezes Budleksu.

"Zgodnie z harmonogramem do końca roku chcemy kupić działkę pod inwestycję komercyjną w Poznaniu, do końca II kwartału 2011 roku chcemy zdobyć finansowanie i kontynuować komercjalizację, a do końca 2011 roku rozpocząć budowę. Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z naszymi planami pod koniec 2012 roku obiekt będzie oddany do użytku. Budżet całego projektu, w którym nasz udział wyniesie 50 proc., to 22,6 mln euro. Na początek, każdy z partnerów wniesie do spółki celowej realizującej inwestycję 3,5 mln euro" - powiedział PAP Pawłowski.

"Cały projekt będzie miał 6.500 mkw powierzchni handlowej i 2.500-3.000 mkw powierzchni biurowej. Nie zamierzamy tworzyć portfela nieruchomości komercyjnych, nasza strategia zakłada sprzedaż budynku po przeprowadzeniu komercjalizacji" - dodał.

Spółka ma do zagospodarowania na nieruchomości komercyjne 20 mln zł. "Pracujemy jeszcze nad dwoma kolejnymi projektami komercyjnymi" - powiedział prezes, nie ujawniając szczegółów. "W ciągu dwóch lat chcemy zrównać przychody z działalności mieszkaniowej z tymi z działalności komercyjnej, zakładając pewien wzrost przychodów z mieszkaniówki" - dodał.