Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Ambra chce rozszerzyć kanały dystrybucjiportalspozywczy.pl - 21 września 2020 11:59


Ambra uruchamia nowe kanały dystrybucji, rozszerza sieć placówek partnerskich oraz uruchamia aplikację wspomagającą sprzedaż i ułatwiającą zakup wina konsumentom. W roku obrotowym 2020/2021 planuje też otwarcia kilku nowych sklepów, ale poza centrami handlowymi.

Ambra chce rozszerzyć kanały dystrybucji, bowiem COVID-19, zamrożenie HoReCa i zamknięcie galerii handlowych wpłynęło negatywnie na sklepy Centrum Wina/ Distillers Limited. Spółka buduje sieć partnerską z różnymi partnerami i w najbliższych miesiącach możliwość zakupu win grupy Ambra w programie Kocham Wino zostanie rozszerzona o nowe partnerskie placówki, ale niekoniecznie w formacie franczyzowym.

- Ważna część naszego biznesu, czyli sprzedaż Centrum Wina do kanału HoreCa ucierpiała i nadal jest pod największą presją ze wszystkich naszych obszarów działalności. Sklepy Distillers Limited nadal rozwijają się, ale z mniejszym impetem, bo zamknięcie galerii handlowych również odbiło się na rozwoju tego konceptu – mówi prezes zarządu Robert Ogór.

- W najbliższych miesiącach możliwość zakupu naszych win w programie Kocham Wino zostanie rozszerzona o nowe partnerskie placówki. 75 proc. sprzedaży w 31 sklepach Centrum Wina realizują konsumenci Klubu Kocham Wino i mamy już ponad 180 tys. zarejestrowanych miłośników wina. Potrzebna jest więc większa sieć i budujemy taką sieć partnerską z różnymi partnerami, ze sklepami niezależnymi. One niekoniecznie muszą być sklepami franczyzowymi, ale wystarczy, że będą partycypowały w obsłudze naszych klubowiczów – dodaje.

Ambra uruchomi wkrótce aplikację wspomagającą sprzedaż.

Więcej na portalspozywczy.pl