Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Grzegorz Puda oficjalnie nowym Ministrem Rolnictwa i Rozwoju WsiPAP - 6 października 2020 17:47


Grzegorz Puda został powołany na urząd ministra rolnictwa i rozwoju wsi - poinformowało  Ministerstwo Rolnictwo i Rozwoju Wsi.

Napisano, że nowego szefa resortu powitał w siedzibie dotychczasowy minister Jan Krzysztof Ardanowski wraz z sekretarzem stanu Szymonem Giżyńskim, podsekretarzem stanu Janem Białkowskim i dyrektor generalną Moniką Rzepecką.

"To wielki zaszczyt dla mnie móc służyć polskiej wsi. Znaczenie ciężkiej pracy rolników dla gospodarki, ich wielki wkład w polską kulturę i tradycję wciąż jest bardzo niedoceniony" - powiedział cytowany w informacji minister Puda. Dodał, że będzie ciężko pracował na zaufanie polskich rolników.

"Sprawowanie urzędu ministra rolnictwa i rozwoju wsi to duże wyzwanie i przyjmuję je z pokorą" - zapewnił nowy szef resortu rolnictwa. Dodał, że to także duże wyróżnienie, które zaproponował mu premier Mateusz Morawiecki.

Minister Puda zaznaczył - jak napisano - że chciałby zmienić postrzeganie rolników przez społeczeństwo. "Chciałbym, aby rolnicy, a nie ci którzy uważają się za nich, byli traktowani tak, by mogli być dumni z tego, że są rolnikami. To właśnie rolnicy zapewniają nam podstawowe wartości, potrzebne każdemu z nas i dlatego należy im się szacunek" - podkreślił.