Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Adam Abramowicz: Przedstawimy premierowi 10 punktów, które trzeba wprowadzić by pomóc gospodarceportalspozywczy.pl - 4 listopada 2020 10:21


– Będziemy przedstawiać premierowi oraz wszystkim klubom parlamentarnym 10 punktów, które uważamy, że trzeba wprowadzić, aby pomóc gospodarce w tej trudnej sytuacji – mówił Adam Abramowicz, rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, podczas debaty „Handel w roli bohatera – nowy wizerunek, nowe wymagania” inaugurującej drugi dzień Internetowego Forum Rynku Spożywczego i Handlu.

–  Prowadzimy badania, jak to wygląda w innych krajach. Polska wypada słabo jeśli chodzi o nakładanie obowiązków biurokratycznych, sprawozdawczych w stosunku do Wielkiej Brytanii czy Niemiec. Będziemy przedstawiać premierowi oraz wszystkim klubom parlamentarnym 10 punktów, które uważamy, że trzeba wprowadzić, aby pomóc gospodarce w tej trudnej sytuacji. Jednym z tych punktów będzie nienakładanie nowych obowiązków sprawozdawczych i biurokratycznych na mikroprzedsiębiorcstwa i przegląd tych, które są w tej chwili, żeby wyeliminować takie, które nie są konieczne – mówił Adam Abramowicz, rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców podczas debaty inaugurującej drugi dzień Internetowego Forum Rynku Spożywczego i Handlu.

Prelegent dodał, że obowiązki biurokratyczne i sprawozdawcze dotyczą wszystkich branż, także  handlu. Najwięcej kontrowersji budzą zmiany dotyczące ochrony środowiska: baza danych odpadowych, opakowania zwrotne, opłaty za  opakowania.

– Próbujemy tak wpłynąć na zmianę tych ustaw i przepisów, by one mogły wykonywać swój cel (ochronę środowiska), ale były przeprowadzone w taki sposób, żeby były jak najmniej uciążliwe dla firm i przynosiły jak najmniejsze koszty. W tej chwili sprawa kosztów jest niezwykle ważna. Mając niższe przychody, ważne jest ograniczenie kosztów – podkreślił.