Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

PGS otwiera magazyn centralny i szuka nowych przewoźnikówdlahandlu.pl - 5 listopada 2020 13:24


Podwarszawskie Jawczyce staną się siedzibą nowego magazynu centralnego oraz biur Polskiej Grupy Supermarketów. Operator marek Top Market, Delica i Minuta8, zamierza również zmodyfikować system logistyki, by jeszcze lepiej odpowiadał bieżącym wymaganiom rynku. W tym celu poszukuje nowych usług transportowych dla produktów suchych i chłodzonych.

Koncepcja centralizacji magazynów i biur PGS narodziła się w zeszłym roku i miała przede wszystkim pozwolić na zoptymalizowanie kosztów, procesów logistycznych i czasu. Wydarzenia związane z kryzysem koronawirusowym spowodowały przyspieszenie całego procesu.

W najbliższych tygodniach otwarty zostanie nowy magazyn centralny Polskiej Grupy Supermarketów w Jawczycach, w parku logistycznym Panattoni. Pozwoli na zwiększenie ilości produktów do 4500 indeksów oraz zwiększy skalę codziennej wysyłki palet i kontenerów. Jawczycki magazyn będzie posiadał specjalną m.in. strefę wyznaczoną na produkty świeże – mięsa, warzywa, owoce czy pieczywo, a sąsiedztwo giełdy Bronisze zapewni ciągłość dostaw i najwyższą świeżość produktów.

Wraz ze zmianą siedziby Polska Grupa Supermarketów planuje zmodyfikować i wzmocnić system logistyczny, dlatego w najbliższych tygodniach ogłosi przetarg na usługi transportowe.

- PGS chce postawić na najwyższą jakość obsługi oraz poprawić terminowość dostaw do naszych sklepów partnerskich, dlatego w najbliższym czasie planujemy ogłosić przetarg na transport produktów suchych oraz chłodzonych, do którego zapraszamy wszystkich zainteresowanych. – mówi Tomasz Ferszowicz, dyrektor ds. logistyki Polskiej Grupy Supermarketów.

Cechą decydującą o wyborze nowego magazynu w podwarszawskich Jawczycach była doskonała lokalizacja, nieopodal trasy S8, drogi krajowej 92 oraz autostrady A2, oraz możliwości biurowe. W najbliższym czasie PGS przeniesie do Jawczyc swoją centralę biurową, co pozwoli na większy komfort pracy rozrastającego się zespołu oraz dalsze optymalizacje kosztowe.