Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Kolejna opowieść nagrodzona w konkursie „Piórko” w sklepach Biedronkipr - 17 listopada 2020 12:49


„O Malwinie i tajemnicy Dziadka piwnicy” to tytuł zwycięskiej opowieści w 6. edycji konkursu „Piórko. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci”, napisanej przez Agnieszkę Syczyło i zilustrowanej przez Magdalenę Starowicz. Po otrzymaniu nagród finansowych o łącznej wysokości 200 000 zł, zwyciężczynie konkursu mogą znaleźć teraz swoje dzieło w sklepach Biedronka w całej Polsce, a klienci sieci – dzieci i ich rodzice poznają przygody Malwiny i skrywane dotąd tajemnice dziadka piwnicy.

W konkursie kolejno dwóch laureatów otrzymuje nagrodę w wysokości 100 000 zł każdy. Od 2015 roku Biedronka przekazała zwycięzcom w ten sposób już  1,2 mln złotych.

W tegorocznej, 6. edycji laur zwycięstwa trafił właśnie do Agnieszki Syczyło, autorki historii Malwiny. Najlepszą kreską mogła pochwalić się Magdalena Starowicz. Fragment książki w czerwcu odczytała podczas transmisji live Beata Tadla, a zwycięska okładka została wyjawiona w październiku w postaci muralu. Teraz nadszedł czas, aby debiutancka książka trafiła na półki w sieci Biedronka. 

W ramach pięciu edycji konkursu sprzedanych zostało już około 235 tys. ich egzemplarzy. Obecnie można znów nabyć zwycięskie książki z zeszłych lat.