Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Dolny Śląsk przyciąga magazyny pod e-commercedlahandlu.pl - 19 listopada 2020 11:30


W województwach dolnośląskim i opolskim rośnie liczba nowych magazynów. W pierwszych trzech kwartałach 2020 roku oddano do użytku 352 tys. mkw. powierzchni logistyczno-przemysłowej. Rozwija się m.in. logistyka i e-commerce.

- Po trzech kwartałach popyt osiągnął prawie 367 tys. mkw., czyli jedynie  5% mniej rdr. W ślad za utrzymującym się popytem następuje reakcja po podażowej stronie rynku, dlatego dostępność oferowanych najemcom powierzchni wciąż rośnie, a w budowie są już kolejne obiekty – mówi Dominik Łoś, dyrektor w Dziale Wynajmu Powierzchni Przemysłowo-Logistycznych CBRE.

Na koniec trzeciego kwartału br. w południowo-zachodniej Polsce, czyli w województwach dolnośląskim i opolskim, znajdowało się ponad 2,7 mln mkw. nowoczesnej przestrzeni magazynowej. W tym okresie przybyło 352 tys. mkw. powierzchni, a dodatkowo w budowie znajdowało się 73 tys. mkw. To w sumie ponad 400 tys. mkw. nowych magazynów.

Swojego miejsca we Wrocławiu i Opolu poszukują firmy m.in. z branż logistycznej, motoryzacyjnej, AGD, przemysłu elektronicznego i mechanicznego. W stolicy Dolnego Śląska i Opolu zadomawia się również rosnący w związku z epidemią koronawirusa sektor e-commerce.