Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Kosmetyki Inglot będą sprzedawane na Amazon.de, eBay.de i Zalando.depr, dlahandlu.pl - 19 stycznia 2021 11:30


Grupa Inglot, uruchamia kolejne platformy e-commerce, które mają zapewnić jej wzrost sprzedaży online w Niemczech. W czasie dalszej ekspansji na zachodnich rynkach spółka skorzysta z doradztwa Grupy Komunikacja Plus.

Inwestycja w rozwój e-commerce jest elementem przyjętej przez Inglot strategii rozwoju na rynkach międzynarodowych, którą spółka realizuje nieprzerwanie od 2006 r. Firma założona w 1983 roku przez Wojciecha Inglota jest dziś obecna na 80 rynkach, w ponad 800 lokalizacjach, w tym m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Chinach, Brazylii czy Australii.

Uruchomienie nowych platform sprzedażowych, to kolejny etap ekspansji na rynku niemieckim ze strony polskiego producenta. Dotychczas, do sprzedaży online za zachodnią granicą, Inglot wykorzystywał wyłącznie niemieckojęzyczny sklep internetowy. Teraz firma postanowiła skorzystać z zewnętrznego wsparcia Grupy Komunikacja Plus (GK+), która będzie odpowiadać m.in. za audyt dotychczasowych aktywności Inglot, rozwój i optymalizację sprzedaży z wykorzystaniem wspomnianego e-sklepu oraz wprowadzenie marki na platformy Amazon.de, eBay.de i Zalando.de.