Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Zarząd gminy Namysłów chce zwolnić lokale z opłat za sprzedaż alkoholuPAP - 31 stycznia 2021 12:03


Na najbliższej sesji gminy Namysłów zostanie przedstawiona propozycja zwolnienia właścicieli lokali gastronomicznych sprzedających alkohole z opłat za ich sprzedaż - poinformował burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski.

Jak poinformował burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski, zarząd miasta chce na najbliższej sesji rady przedstawić projekt uchwały, na podstawie której właściciele lokali gastronomicznych sprzedających alkohole zostaną zwolnieni z opłat za sprzedaż napojów alkoholowych w 2021 roku.

"Propozycja ulgi pojawiła się dzięki wejściu w życie w dniu 26 stycznia 2021 r. zmiany do ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywoływanych nimi sytuacji kryzysowych. Wprowadzenie moich zamierzeń pozwoli przedsiębiorcom, których lokale i punkty gastronomiczne dotychczas pozostają zamknięte, na uzyskanie ulgi w postaci zwolnienia w 2021 roku z II i III raty opłaty za tzw. koncesję na sprzedaż napojów alkoholowych w lokalach gastronomicznych" - wyjaśnia Stawiarski.

Burmistrz Namysłowa zapewnia, że w przypadku uiszczenia przez przedsiębiorcę całą kwoty opłaty do 31 stycznia 2021 r., po wprowadzeniu uchwały będzie miał on możliwość ubiegania się o zwrot wpłaty stanowiącej sumę II i III raty obliczonej za 2021 rok.

Dodał, że - jego zdaniem - to pierwsza tego typu uchwała w województwie opolskim i jedna z pierwszych w kraju. (PAP)

autor: Marek Szczepanik

masz/ amac/