Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Policja zatrzymała fałszywego kuriera, który chciał okraść 86-latkęPAP - 25 lutego 2021 10:42


Policjanci zatrzymali 29-latka podejrzanego o oszukanie tzw. metodą na wnuczka 86-letniej mieszkanki gminy Iłża k. Radomia (Mazowieckie). Kobieta przekazała mężczyźnie kilkadziesiąt tysięcy złotych i kilkanaście złotych monet – poinformowała w czwartek radomska policja.

W poniedziałek do mieszkanki gminy Iłża zadzwoniła kobieta podająca się za policjantkę. "Poinformowała 86-latkę, że jej wnuczka spowodowała śmiertelny wypadek i potrzebuje pieniędzy, aby uniknąć odpowiedzialności za to zdarzenie" - przekazała w czwartek Justyna Leszczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Oszustka poleciła seniorce, aby przygotowała wszystkie oszczędności, które ma w domu, a następnie zapakowała je w karton i czekała na przyjazd kuriera. Kiedy na miejscu pojawił się odbiorca paczki, staruszka przekazała mu przesyłkę z kilkunastoma tysiącami złotych i złotymi monetami.

"Dzięki współpracy policjantów z Radomia, Iłży oraz Katowic mężczyzna został zatrzymany w chwili, gdy wyjeżdżał z posesji seniorki" - powiedziała Leszczyńska.

Fałszywy kurier jest mieszkańcem Radomia. Prokurator postawił mu zarzut oszustwa i zastosował wobec niego policyjny dozór; mężczyzna będzie musiał co jakiś czas zgłaszać się na komisariat. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8.