Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Sprzedaż sklepu centrumrowerowe.pl wzrosła o 124 proc. rdr.EK - 1 marca 2021 11:43


Badania Centrum Rowerowego pokazały, że prawie połowa Polaków nie zrezygnowała z jazdy rowerem zimą, a w I kwartale 2020 serwis rowerowy zanotował wzrost zainteresowania o 124%.

Co drugi rowerzysta korzysta z jednośladu niezależnie od pory roku.

Jak podaje Centrum Rowerowe, największą popularnością cieszyły się rowery miejskie. W pierwszym kwartale 2020 r. zanotowały wyniki sprzedaży o 300% większe niż w sezonie zimowym w 2019 roku. Coraz większą popularnością cieszą się także rowery trekkingowe, których wzrost wyniósł ponad 185%.
W badaniu przeprowadzonym we współpracy z SW Research prawie połowa ankietowanych (48,8%) uznała, że motywacją do jazdy rowerem zimą jest chęć uprawiania sportu oraz dbanie o zdrowie i odporność. Ponad 30% uważa, że to coraz cieplejsze zimy oraz atrakcyjna oferta sprzętu, ale również akcesoriów zachęca do aktywności na zewnątrz. Pogoda jest ważnym czynnikiem dla osób powyżej 35. roku życia, a dostępność produktów dla młodszych w wieku 25-34 lat. Jest to także, bez względu na porę roku, rozwiązanie przyjazne środowisku. Ten aspekt został uznany za ważny przez 20% uczestników ankiety. Prawie co trzecia osoba wskazała, że zwiększona aktywność rowerzystów spowodowana jest względami bezpieczeństwa i niechęcią do korzystania z komunikacji miejskiej.

* Badanie zostało przeprowadzone w lutym 2021 roku przez agencję badawczą SW Research na zlecenie spółki Dadelo S. A., zarządzającej centrumrowerowe.pl, na reprezentatywnej próbie 1000 Polaków.