Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Od 1 maja wyroby nowatorskie i płyny do e-papierosów mają mieć znak akcyzyPAP - 9 kwietnia 2021 12:17


Wszystkie wyroby nowatorskie oraz płyny do papierosów elektronicznych przeznaczone do sprzedaży od 1 maja br. muszą być oznaczone podatkowym lub legalizacyjnym znakiem akcyzy - informuje Ministerstwo Finansów. 30 kwietnia kończy się okres zwolnienia z tego obowiązku.

Ministerstwo Finansów przypomniało w piątkowym komunikacie, że 30 kwietnia 2021 r. kończy się okres zwolnienia z obowiązku oznaczania legalizacyjnymi znakami akcyzy płynu do papierosów elektronicznych i wyrobów nowatorskich, dla których obowiązek podatkowy w podatku akcyzowym powstał do 31 grudnia 2020 r.

Jak zaznaczył, cytowany w informacji, wiceminister finansów Jan Sarnowski, rozmowy z rynkiem na temat banderolowania nowych wyrobów akcyzowych toczyły się od wielu miesięcy.

"Zakończenie tego procesu to ważny krok w kierunku lepszej ochrony legalnego biznesu - wytwórców liquidów do e-papierosów i produktów nowatorskich - przed nieuczciwą konkurencją" - uważa Sarnowski. Według niego skorzystają również konsumenci, którym łatwiej będzie zidentyfikować wyroby pochodzące z legalnych źródeł.

"Banderole dają im pewność, że kupowany produkt nie jest szarostrefową podróbką o nieznanym składzie" - dodał wiceminister.