Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Amazon chce być najlepszym pracodawcą na świecieMW, dlahandlu.pl - 20 kwietnia 2021 10:58


W swoim ostatnim liście jako CEO Amazona Jeff Bezos obiecuje, że będzie zwracał większą uwagę na dobre samopoczucie pracowników. - Będziemy najlepszym pracodawcą na świecie i najbezpieczniejszym miejscem pracy - napisał.

W 1997 roku Bezos napisał swój pierwszy list skierowany do akcjonariuszy firmy. Zwyczaj stał się coroczną tradycją. Niedawno szef Amazona opublikował swój ostatni list, ponieważ wkrótce ustąpi ze stanowiska dyrektora generalnego i pozostanie w radzie nadzorczej. Andy Jassy przejmie ster.

 W liście nawiązuje między innymi do głosowania za utworzeniem związku zawodowego w Alabamie, w którym ostatecznie zwyciężył obóz „nie”. Amazon przez lata był krytykowany za warunki pracy, ale Bezos w dużej mierze odpiera zarzuty.

- Jeśli czytasz doniesienia medialne, możesz pomyśleć, że nie dbamy o naszych pracowników. W tych artykułach nasi pracownicy są przedstawiani jak desperaci, traktowani jak roboty. To nieprawda. Są to rozważni i świadomi ludzie, którzy mogą wybrać, gdzie chcą pracować. Kiedy przeprowadziliśmy ankietę wśród pracowników centrów logistycznych, 94 proc. stwierdziło, że poleciłoby Amazon znajomym jako miejsce pracy - powiedział prezes.

Bezos nie zaprzeczył, że mogłoby być lepiej. - Pomimo tego, co osiągnęliśmy, jest dla mnie jasne, że potrzebujemy lepszej wizji tworzenia wartości dla pracowników. Zawsze chcieliśmy być firmą najbardziej zorientowaną na klienta. Nie zmienimy tego. Będziemy pracować, aby być najlepszym pracodawcą na świecie i najbezpieczniejszym miejscem pracy - napisał.