Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

JD.com już w Polscedlahandlu.pl za marketscreener.com - 28 kwietnia 2021 11:33


Stard Huang, szef międzynarodowego biznesu logistycznego JD, ogłosił, że ​​firma rozpoczęła obsługę dwóch zautomatyzowanych magazynów w Polsce i Niemczech. Obiekty miałyby obsługiwać lokalnych klientów.

Magazyn JD w Polsce znajduje się na granicy z Niemcami, zaledwie 90 kilometrów od Berlina i jest połączony z głównymi autostradami, lotniskami i portami w Europie. Magazyn w Niemczech znajduje się na północy Frankfurtu. Oba magazyny mogą obejmować swoim działaniem cały obszar Europy, zapewniając klientom wygodną i szybką realizację zamówień.

„Poprzez magazyny w Polsce i Niemczech przenieśliśmy nasz wysokiej jakości łańcuch dostaw, logistykę i technologie automatyzacji do Europy” - powiedział Huang. 

Przypomnijmy, w marcu pisaliśmy, że JD Property Group Corporation oraz słubicki M.B.B. Logistics chcą utworzyć wspólne przedsiębiorstwo. Wniosek w tej sprawie trafił do UOKiK.

We wniosku koncentracyjnym można było przeczytać, że podmioty "będą posiadać i rozwijać/ obsługiwać nieruchomości przeznaczone do celów logistycznych oraz wynajmować je MBB".

JD jest częścią Grupy JD, jednego z największych sprzedawców internetowych na świecie, którego główna działalność znajduje się w Chinach. Poza działalnością detaliczną w obszarze e-commerce, Grupa JD prowadzi działalność globalną także w zakresie m.in. usług logistycznych oraz badań i rozwoju (R&D) w związku z handlem elektronicznym i logistyką. W 2020 r. chińska platforma e-commerce wygenerowała przychody ze sprzedaży rzędu 114,3 mld dolarów. Zysk netto grupy wyniósł 1,9 mld dolarów.