Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Jak spędzimy Majówkę? Tylko 1 proc. z nas w domuEK - 29 kwietnia 2021 11:17


Co trzeci Polak biorący udział w sondzie „Covidowe rozrywki Polaków” serwisu Prezentmarzeń planuje podczas tegorocznej majówki wypad do innej miejscowości w kraju, 22% będzie ją spędzać w miejscu zamieszkania, a 17% liczy, że wyjedzie na przedłużony weekend za granicę.

Tylko 1% respondentów sondy złożyło deklarację, że nie opuści w majówkę domu. Dla 15% zapytanych Polaków przedłużony weekend będzie okazją, aby odwiedzić rodzinę lub znajomych w innej miejscowości, ale bez noclegu. Z kolei 8% zamierza spędzić majówkę z dala od tłumów, na przykład na łonie natury, spacerując po lesie lub parku.

Zdaniem 34% respondentów zaczęliśmy odkrywać nowe, miejskie szlaki turystyczne w plenerze. Według 30% jesteśmy znudzeni miejscem zamieszkania i planujemy wyjazdy. W opinii 27% staliśmy się turystami we własnej miejscowości. Zdaniem 9% respondentów sondy zaczyna nam już brakować pomysłów na spędzanie czasu w miejscu zamieszkania.

Od rozrywki w pandemii, jak potwierdziły wyniki sondy, oczekujemy przede wszystkim poprawy humoru – 32% odpowiedzi, relaksu i wyciszenia – 31% odpowiedzi oraz oderwania przygnębiającej nas rzeczywistości 18% - odpowiedzi.

Pandemia według 41% respondentów mobilizuje nas do ciągłego poszukiwania sobie nowych zajęć i sprawia, że wiele osób potrzebuje mieć poczucie wartościowo spędzanego czasu w lockdownie.

W materiale prasowym wykorzystano wyniki sondy "Covidowe rozrywki Polaków". Sonda została zrealizowana przez serwis Prezentmarzeń na próbie 522 respondentów w formie ankiety online w kwietniu 2021.