Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Pandora będzie sprzedawać sztuczne diamentywnp.pl - 4 maja 2021 14:17


Pandora zadeklarowała odejście od sprzedaży wydobywanych diamentów i skupi się na bardziej przystępnych cenowo, zrównoważonych, wyprodukowanych w laboratorium kamieniach.

- Pandora kontynuuje podjęte wyzwanie, by tworzyć niezwykłą biżuterię dostępną szerszemu gronu klientów. Mam zaszczyt ogłosić start nowej kolekcji Pandora Brillance zdobionej laboratoryjnymi diamentami. Diamenty są nie tylko wieczne, ale i dla wszystkich - powiedział prezes Pandory Alexander Lacik, ogłaszając start nowej kolekcji.

Pandora Brilliance zostanie początkowo wprowadzona na rynek w Wielkiej Brytanii. Nowa kolekcja obejmuje pierścionki, bransoletki, naszyjniki i kolczyki ze srebra próby 925, litego 14-karatowego żółtego złota lub 14-karatowego białego złota, każdy z pojedynczym, ręcznie wykonanym w laboratorium diamentem. Każdy kamień ma od 0,15 do jednego karata, a ceny biżuterii z nowej kolekcji w Wielkiej Brytanii zaczynają się od 250 funtów.

Jak chwali się producent, diamenty z kolekcji stworzone w laboratorium zostały wyhodowane przy użyciu ponad 60 proc. energii odnawialnej, a emisje gazów cieplarnianych z energii nieodnawialnej są równoważone właśnie przez certyfikat CarbonNeutral. Kiedy w przyszłym roku Pandora uruchomi kolekcję na całym świecie, diamenty mają być wytwarzane w 100 proc. z energii odnawialnej.