Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Warszawski magazyn Frisco pracuje pełną parąMK - 10 maja 2021 12:47


W marcu br. e-sklep Frisco zakończył rozbudowę magazyny pod Warszawą. Tym samym sieć uporała się z problemami operacyjnymi wynikającymi z boomem na zamówienia internetowe.

- Ostatni rok był pełen wyzwań dla nas wszystkich. Choć mierzyliśmy się z popytem wielokrotnie przewyższającym nasze możliwości operacyjne, od początku pracowaliśmy nad tym, by jak najwiecej osób mogło korzystać z naszego sklepu - podaje sieć.

E-sklep Frisco działa obecnie na terenie dwóch miast - w Warszawie i we Wrocławiu. Wkrótce ma ruszyć Poznań.

Udział Frisco w rynku warszawskim wynosi obecnie 57 proc. (22 proc. w 2014 r., 44 proc. w 2019 r.). We Wrocławiu internetowy supermarket wystartował pod koniec zeszłego roku, więc dopiero buduje bazę aktywnych klientów.

Frisco.pl jest jednym z największych beneficjentów restrykcji związanych z pandemią. Przypomnijmy, że w drugiej połowie marca 2020 r. e-supermarket tygodniowo generował taki ruch, jak przez cały miesiąc pracy przed kryzysem.

W czerwcu 2020 r. Grupa Eurocash sfinalizowała transakcję nabycia Frisco. Za e-sklep zapłacono 132,5 mln zł. Transakcja ostała sfinansowana z kredytu udzielonego przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju („EBOiR”) w kwocie stanowiącej w złotych ekwiwalent 50 mln euro.