Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Magazyn w Gądkach staje się regionalnym centrum dla sklepów Auchan w zachodniej PolsceEK - 10 maja 2021 15:09


Auchan Retail Polska i Fresh Logistics nawiązały współpracę w zakresie magazynowania i dystrybucji produktów świeżych w temperaturze kontrolowanej. Począwszy od czerwca br. magazyn Fresh Logistics w Gądkach koło Poznania będzie regionalnym magazynem dla wszystkich dostawców sieci, obsługującym sklepy Auchan w zachodniej Polsce.

Platforma logistyczna, którą w ramach umowy zapewni Fresh Logistics, przeznaczona jest dla takich kategorii produktowych jak: owoce i warzywa, nabiał, wędliny, dania gotowe, a także mięso i drób.

Operacje logistyczne będą prowadzone w magazynie o powierzchni ponad 4 tys. m2, dysponującym komorami z różnymi zakresami temperatur, adekwatnie do wymagań danej grupy produktowej. Operacje będą odbywać się 7 dni w tygodniu, a miesięcznie obsługiwany wolumen to ponad 24 tys. palet. Fresh Logistics Polska będzie obsługiwać ponad 200 dostawców sieci Auchan.

Auchan zamierza wdrażać automatyzację procesów magazynowych, digitalizację przepływu informacji, śledzenie przepływu towarów, tzw. traceability, i szereg innych, które składają się na najnowocześniejsze rozwiązania logistyczne.
Podpisanie umowy wpisuje się w strategię rozwojową Auchan Retail Polska opartą na rozwiązaniach wielokanałowych, tzw. omnichannel.
Proces zdefiniowania warunków współpracy między obiema firmami był wspomagany kompleksowo przez zespół firmy Graphene Partners.

- Platforma logistyczna sieci handlowej powierzona w ręce operatora logistycznego otwiera nowe możliwości przed dostawcami i producentami, którzy korzystając z usług outsourcingu, mogą skupić się na swojej kluczowej działalności – komentuje Marcin Turski, dyrektor ds. Sprzedaży i Obsługi Klienta, Fresh Logistics Polska, Grupa Raben.