Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Premier: Polski Ład ma być odrodzeniem i rozkwitem dla polskich firmPAP - 17 maja 2021 11:01


Polski Ład ma być odrodzeniem i rozkwitem dla polskich firm; chcemy w nim dla polskich produktów znaleźć właściwe miejsce, dobrą promocję - powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w firmie JMP Flowers w Stężycy (woj. lubelskie).

"Promujemy polskie produkty i chcemy w Polskim Ładzie dla polskich produktów znaleźć właściwe miejsce, dobrą promocję, promocję eksportu" - powiedział Morawiecki.

Zdaniem premiera, pandemia była dla wielu firm takim czasem przedłużającej się zimy. "A Polski Ład ma być odrodzeniem i rozkwitem. Ma być pięknym rozkwitem dla wielu setek, tysięcy polskich firm. Tak konstruujemy cały system"- tłumaczył szef rządu.

Przypomniał, że rząd pomógł bardzo wielu firmom "przechować ich kapitał rynkowy, przechować ich udziały w rynku, potencjał wytwórczy".

"To nasze programy pomocowe, Tarcza Finansowa była czymś w rodzaju kładki, przez którą przeszły firmy z czasu pandemicznego do czasu po epidemii. 200 mld zł pozwoliło ochronić ponad 5 mln miejsc pracy" - powiedział Morawiecki.

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł.