Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Mayland chce reaktywować Fort WolaEK - 17 maja 2021 11:48


Mayland Real Estate zapowiedział powrót handlu w dawnym Forcie Wola obecnie pod nazwą Nowy Fort Wola w Warszawie oraz realizację dwóch nowych parków handlowych w Rzeszowie i na Dolnym Mokotowie w stolicy.

Nowy Fort Wola to projekt przebudowy zakładający przekształcenie istniejącego centrum handlowego I generacji - Fort Wola - w miejsce codziennych zakupów. Teren zlokalizowany przy jednej z głównych ulic Warszawy - Wolskiej, przechodzącej w ul. Połczyńską. Bezpośredni zjazd z trasy szybkiego ruchu S8 w ul. Połczyńską pozwala na szybki dojazd z prawo i lewo brzeżnej Warszawy. W ramach projektu przewidziano 81 lokali dla handlu i usług. Powierzchnia GLA wynosi ponad 28,6 tys. mkw.

Fort Wola został zamknięty w maju 2017 roku. Pierwotny plan zakładał, że po rozbudowie wprowadzi się tam IKEA. Tak się jednak nie stało.

Retail Park Libretto to część koncepcji urbanistycznej Czerniaków Libretto. Projekt zakłada powstanie wielofunkcyjnego centrum dzielnicy na Dolnym Mokotowie. W ramach Retail Park Libretto powstanie 13 lokali dla handlu i usług. Obiekt będzie liczył 13 tys. GLA.

Trzecia zapowiadana przez Mayland inwestycja handlowa powstanie w Rzeszowie - na terenach, na których wcześniej planowano centrum handlowe Bella Dolina. W ramach inwestycji powstanie 14 lokali dla handlu i usług. Powierzchnia GLA będzie liczyć 9,4 tys. mkw.