Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Jysk: Sklepy stacjonarne są nadal ważne, nie zwalniamy tempaMK - 17 maja 2021 14:19


12 lutego 2021 roku sieć Jysk otworzyła drzwi do sklepu numer 3000, który znajduje się w Da Vinci Village w Fiumicino, w największym parku handlowym we Włoszech.

Z powodu obostrzeń pandemicznych wielkie otwarcie zostało przełożone. Świętowanie będzie możliwe już 18 maja br. JYSK „ponownie otworzy" rzymski sklep z pełną celebracją.

- Ekspansja zawsze była jednym z centralnym działań JYSK. Cieszymy się z osiągniętej liczby 3000 sklepów na całym świecie. To bardzo ważny kamień milowy, który chcemy należycie uczcić wraz z naszymi włoskimi klientami i współpracownikami - mówi Mikael Nielsen, Executive Vice President Retail w JYSK.

Sklepy stacjonarne są nadal ważne

Uruchomienie 3000 sklepu to etap w dalszym rozwoju. JYSK nie zwalnia tempa i planuje rozszerzenie punktów stacjonarnych do co najmniej 5000 na świecie. Tak, jak wskazał zmarły założyciel JYSK - Lars Larsen podczas celebrowania 2500 sklepów, w 2017 roku.

- W JYSK niezmiennie wierzymy, że sklepy stacjonarne odgrywają ważną rolę we współczesnym handlu detalicznym i planujemy otwierać ponad 200 nowych sklepów każdego roku, a Włochy są jednym z krajów, na który chcemy położyć szczególny nacisk - mówi Mikael Nielsen.

JYSK jest międzynarodową siecią handlową, wywodzącą się z Danii, sprzedającą „wszystko dla domu". Sieć założona została przez Larsa Larsena, który w 1979 roku otworzył swój pierwszy sklep w duńskim mieście Aarhus. 

JYSK obejmuje obecnie ponad 3 000 sklepów. Firma prowadzi też sprzedaż on-line.

Sieć zatrudnia ok. 26 500 pracowników w 51 krajach na całym świecie. 

W Polsce JYSK istnieje od 2000 roku. Siedziba JYSK Polska znajduje się w Gdańsku. W Polsce JYSK obejmuje 238 sklepów i zatrudnia ok 2 400 osób.