Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Platforma re-commerce Sellpy wchodzi na polski rynekEK za Reuters - 1 czerwca 2021 16:47


Szwedzki internetowy sklep z używanymi rzeczami Sellpy, którego większościowym udziałowcem jest giganta mody H&M, poinformował, że otwiera się w kolejnych 20 krajach europejskich, ponieważ popyt na zrównoważoną modę będzie rósł.

Start-up obsługuje cały proces sprzedaży, od odbioru towaru z domów sprzedawców, po fotografowanie, sprzedaż i wysyłkę. Ekspansja zwiększy liczbę rynków do 24. Firma zadebiutowała w 2014 roku w Szwecji.

Sellpy wskazał, że sprzedaż towarów używanych to jeden z najszybciej rozwijających się segmentów rynku w branży modowej. - Popyt na naszych nowych rynkach gwałtownie rośnie -  powiedział Gustav Wessman, szef ekspansji.

W miarę jak konsumenci stają się coraz bardziej świadomi pochodzenia i zrównoważonego rozwoju swoich ubrań, branża modowa jest poddawana kontroli, aby podsycać kulturę wyrzucania.

\&M, kupiła swój pierwszy pakiet akcji Sellpy w 2015 roku. Następnie H&M zainwestował ponad 20 milionów euro (24,38 miliona dolarów) w Sellpy i jest właścicielem około 70% firmy. Sellpy ma dostęp do magazynu H&M w Polsce, a także usług związanych z dystrybucją, kontrolą jakości odzieży i obsługą zamówień.

Na początku tego miesiąca litewski Vinted zebrał 250 milionów euro (305 milionów dolarów) na dalszą ekspansję w Europie i poza nią, i podał, że w wyniku pozyskiwania funduszy wyceniono firmę na 3,5 miliarda euro.