Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Rynek frytek jest wart 190 mln złportalspozywczy.pl - 2 listopada 2010 15:24


Pomimo, że rynek ten ucierpiał w czasie kryzysu, głównie za sprawą spadku ilości klientów w punktach gastronomicznych, w kolejnych latach prognozuje się powrót do tendencji wzrostowej. Detaliczny rynek frytek mrożonych w Polsce warty jest ponad 190 mln zł. Obecnie tempo rozwoju rynku to ponad 6 proc. w wolumenie oraz 4 proc. w wartości.

- Poza ożywieniem gospodarczym i rozwojem infrastruktury przed zbliżającym się Euro 2012 przesłankami wzrostu są: rosnąca popularność szybkiego jedzenia na mieście (food on the go), nieustanny rozwój punktów z szybka obsługą (fast food, bar, kebab itp ) gdzie nieodłącznym składnikiem menu są frytki. Istotna rolę odgrywa też rozwój asortymentu - mówi Katarzyna Woźniak.

- W ciągu ostatnich czterech lat w naszym biznesie globalnym notujemy regularne wzrosty na poziomie 2-4 proc. rocznie. Nasz roczny obrót wygenerowany ze sprzedaży na całym świecie przekroczył w ostatnim roku 6,5 mld USD. W tym samym czasie w Polsce rośniemy o ok. 10 proc. Pozwala to na budowanie optymistycznych prognoz rozwoju również na kolejne lata - mówi Katarzyna Woźniak.

McCain dostarcza swoje produkty do 3 segmentów rynku: handlu detalicznego, gastronomii oraz sieci restauracji szybkiej obsługi. Nasza dystrybucja zorganizowana jest w skali całego kraju w każdym z tych segmentów i bazuje na dostawach bezpośrednich ( np. do międzynarodowych sieci detalicznych) lub za pośrednictwem hurtowników i dystrybutorów produktów mrożonych.