Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Allegro z ofertą dla osób, które dostały nietrafiony prezent i chcą go sprzedać

W grudniu 2016 roku na Allegro wystawiono ponad milion nietrafionych prezentów. W obecnym sezonie może być ich znacznie więcej, bo serwis w promocji zmienia zasady sprzedaży dla klientów indywidualnych. Od 27 grudnia 2017 do 31 stycznia 2018 klienci indywidualni będą mogli wystawiać produkty za darmo i sprzedawać bez prowizji.
Reklama

- Allegro dziś to w ponad 90% nowe produkty od profesjonalnych sprzedawców. Jednak przez wiele lat sprzedaż przez osoby prywatne była ważnym elementem oferty - mówi Michał Markowski, B2B manager w Allegro. - Oferty sprzedaży nietrafionych prezentów gwiazdkowych to okazje: sprzedawane są przedmioty nowe, ale w cenach często niższych niż w przypadku przedmiotów od profesjonalnych sprzedawców - zauważa Michał Markowski.

50% Polaków bardzo chętnie kupuje używane rzeczy, traktuje to jako świadome i mądre zakupy. Taka postawa wyraża się w haśle: "Książka nie traci przecież wartości po przeczytaniu". 34% klientów Allegro robi w tym serwisie powtarzalne i regularne zakupy, w tym także kupuje używane przedmioty. Ze statystyk serwisu wynika, że szansa sprzedaży używanego przedmiotu wzrasta o ponad 60%, jeśli wystawiono go w licytacji a nie w ofercie “kup teraz”. Co więcej: używany przedmiot można sprzedać średnio o 13% drożej wystawiając go na licytację od 1 zł, niż określając stałą cenę w ofercie “kup teraz”.

Obecna promocja sprzedaży bez opłat za wystawienie i bez prowizji od sprzedaży dostępna jest dla wszystkich klientów indywidualnych (bez statusu “firma”), którzy w okresie od 1 stycznia 2017 do 26 XII 2017 kupili choć jeden przedmiot oraz nie wystawili na sprzedaż więcej niż 25 ofert. Darmowe wystawianie nie dotyczy kategorii ogłoszeniowych oraz kategorii Motoryzacja.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum