Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

100 firm pod jednym adresem? Staje się to coraz powszechniejsze

Umieszczenie adresu firmy na stronie internetowej świadczy o transparentności firmy. Ponadto poszczycenie się, że firma ma siedzibę w centrum Warszawy lub w innych prestiżowych miejscach buduje dobry PR. Co jednak jeśli w tym samym miejscu siedzibę ma kilkaset innych firm?
Reklama

Wraz z rozwojem branży e-commerce powstało wiele małych firm, które prowadzą pojedyncze osoby. Z pozoru nie wydaje się to mocno inwestycyjny biznes, ponieważ na dobry początek wystarczy własny komputer, dobre łącze internetowe i oczywiście produkty lub usługi, które chcemy świadczyć. Co jednak z lokalizacją firmy?

Niektórzy rejestrują firmę na adres zamieszkania i taki też umieszczają w sieci. Jest to jednak ryzykowne, ponieważ nie zawsze urzędujemy w domu i niekoniecznie chcemy wizyt niezapowiedzianych gości. Z pomocą przychodzą firmy, które wynajmują innym firmom adresy. W zależności od oferowanego pakietu, możemy wynająć sobie adres w prestiżowej lokalizacji z obsługą poczty, biura, zamówień a nawet korzystać z sal konferencyjnych. Jest to rozwiązanie, które pomogło wielu nowym, początkującym przedsiębiorcom.

 

Większy problem mają klienci, którzy z różnych słusznych przyczyn chcą odwiedzić właściciela firmy. Idąc pod wskazany na stronie internetowej adres spotykają tylko recepcjonistkę, która odpowiada za setkę innych firm. Praktyka jest coraz powszechniejsza a wraz z rozwojem e-commerce usługi wynajmu adresu będą rosły w siłę. 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum