Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

14 grudnia to Dzień Darmowej Dostawy

14 grudnia 2022 r. odbędzie się 13. edycja Dnia Darmowej Dostawy. Celem akcji jest popularyzacja zakupów w sieci i umożliwienie klientom tańszego zakupu świątecznych upominków
Reklama

Dzień Darmowej Dostawy 2022 - o co chodzi w tej akcji

W Dniu Darmowej Dostawy klienci, robiący zakupy w internecie, mogą bez dodatkowych kosztów wybrać dowolną, oferowaną przez e-sklep formę dostarczenia towaru. Właściciele sklepów są zobowiązani do zachowania dotychczasowej ceny produktów, a złamanie tej zasady grozi im automatycznym usunięciem z grona uczestników akcji. Sprzedawcy mają co prawda możliwość ustalenia minimalnej wartości zakupów objętych darmową dostawą, ale wielu z nich bezpłatnie wysyła w tym dniu wszystkie zamówienia bez wyjątku.

Darmowa dostawa 2022 w walce z inflacją

DDD tradycyjnie jest jedną z ostatnich okazji na zrobienie zakupów, które zdążą dotrzeć do kupujących jeszcze przed świętami.

Jak wynika z raportu “E-commerce w Polsce 2022”, wysokie ceny sprawiły, że 28 proc. konsumentów już ograniczyło swoje zakupy w sieci, a 34 proc. ankietowanych deklaruje, że zrobi to w przyszłości. Zrealizowane przez Gemius Polska badanie wykazało równocześnie, że czynnikiem szczególnie motywującym do zakupów online jest właśnie darmowa dostawa - zachęca ona do częstszego robienia zakupów aż 88 proc. ankietowanych.

- Drożyzna wywołana inflacją sprawiła, że wielu klientów rozważa ograniczenie świątecznych zakupów lub kupienie ich tylko w jednym sklepie ze względu na koszty dostawy. Bezpłatna wysyłka towaru pozwoli konsumentom skorzystać z oferty większej liczby sklepów bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Sklepy zyskają tym samym więcej zamówień - komentuje Krzysztof Bartnik, inicjator akcji Dzień Darmowej Dostawy.

Dzień Darmowej Dostawy - co wiemy o akcji

Dzień Darmowej Dostawy już na stałe wpisał się w kalendarz świątecznych zakupów. W tym roku obchodzona jest 13. edycja tego wydarzenia. Wszystkie sklepy biorące udział w akcji można poznać na stronie dziendarmowejdostawy.pl. Kupujący mogą skorzystać z wyszukiwarki konkretnych produktów i porównać ich ceny - na stronie działa baza ponad 2 mln produktów z ponad 30 różnych kategorii, m.in. zdrowie, uroda, sport, odzież i dodatki, obuwie, ogród czy AGD. Darmowa dostawa obowiązuje wyłącznie na terenie Polski.

Ile e-sklepów bierze udział w Dniu Darmowej Dostawy 2022

Udział w tegorocznej edycji wydarzenia zapowiedziało ponad 300 firm, w tym TaniaKsiazka.pl, NeoNet, Kondrat Wina Wybrane, Foods by Ann, Kubota, Bee.pl, Sante, Pakamera, Diverse, Chocolissimo.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum