Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

34-latek oszukany podczas zakupu ekogroszku przez internet

34-letni mieszkaniec gminy Bojanowo (woj. wielkopolskie) został oszukany podczas zakupu ekogroszku przez internet; stracił ponad 4 tys. zł. Policja apeluje o ostrożność przy transakcjach w sieci.
Reklama

Jak poinformowała w środę oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Lesznie (woj. wielkopolskie) asp. szt. Monika Żymełka, do funkcjonariuszy zgłosił się 34-letni mieszkaniec gminy Bojanowo, który został oszukany podczas zakupu ekogroszku przez internet.

"Mężczyzna za pośrednictwem strony internetowej, w nazwie posiadającej skrót jednego ze znanych przedsiębiorstw górniczych, zakupił kilka ton opału wykonując przelew na kwotę ponad 4 tys. zł. Niestety mężczyzna nie otrzymał ani zamawianego towaru, ani zwrotu pieniędzy. Nie ma też żadnej możliwości skontaktowania się z rzekomym sprzedawcą. Sklep, za pośrednictwem którego mężczyzna chciał zakupić opał, nie ma numeru REGON oraz NIP" - podkreśliła Żymełka.

Dodała, że policjanci wciąż przestrzegają przed fałszywymi stronami internetowymi oferującymi na sprzedaż opał w atrakcyjnych cenach, niejednokrotnie z darmową usługą transportu.

"Uważajmy na oferty nie mające numerów kontaktowych do sprzedawcy, gdzie nie ma możliwości osobistego odbioru opału, a płatność jest możliwa tylko przelewem lub wymagana jest zaliczka. Oszuści budują swoją wiarygodność w internecie, a po otrzymaniu przelewu kontakt z nimi urywa się" - zaznaczyła.

Żymełka przypomniała, że aby nie paść ofiarą oszustów należy unikać wszelkich ogłoszeń internetowych oferujących opał w promocyjnej cenie i "nie klikać" na załączone w ogłoszeniach lub wiadomościach linki.

"Najbezpieczniej jest zamawiać towar z możliwością zapłaty przy odbiorze, szczególnie kiedy w grę wchodzą duże kwoty pieniędzy. Warto też sprawdzać opinie wystawione na temat sprzedawcy. Jeżeli ich nie będzie lub będą negatywne natychmiast zrezygnować z zakupu" - zaapelowała Żymełka. (PAP)

autor: Anna Jowsa

ajw/ mark/

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum