Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Accolade Industrial Art zagościło w Szczecinie

Accolade, inwestor z sektora nieruchomości przemysłowych, posiadający parki magazynowe m.in. w regionie zachodniopomorskim, przygotował wystawę plenerową poświęconą historii przemysłowej Załomu. Obecnie w tym miejscu znajduje się największy park przemysłowy Accolade w Polsce – Szczecin I.
Reklama

Wystawa została przygotowana we współpracy z lokalną społecznością i obrazuje powojenną historię przemysłową Załomu. W ramach projektu zrealizowanego przez Accolade powstał również film, prezentujący sylwetki byłych pracowników Fabryki Kabli Załom. Wystawa mieści się przed wjazdem do Parku Szczecin I przy ul. Kablowej 1. Jej oficjalne otwarcie nastąpiło 18 kwietnia 2023 r.

Park Szczecin Załom - inwestycja typu brownfield

Park Szczecin Załom jest inwestycją typu brownfield, którego realizacja rozpoczęła się w 2015 r.

Pod względem powierzchni magazynowej Accolade jest największym inwestorem w Szczecinie.

Na terenie obecnego parku Accolade znajdowała się początkowo fabryka Pommersche Motorenwerke, produkująca silniki lotnicze m.in. do samolotów Junkers. Po wojnie ocalałe hale zostały przeznaczone na spichrz zbożowy, a następnie utworzono tu Fabrykę Kabli w Załomie. Był to wówczas nie tylko największy zakład branży kablowej w Polsce, ale również centrum integrujące lokalną społeczność.

Accolade Industrial Art

- Troska o rozwój, edukację i zdrowie pracowników dawnej fabryki kabli oraz integracja całej lokalnej społeczności są bardzo bliskie filozofii Accolade. To między innymi z tego powodu zainicjowaliśmy program Accolade Industrial Art, którego misją jest wprowadzanie sztuki do przestrzeni przemysłowych -  powiedziała Małgorzata Więcko, Dyrektor Asset Managment Accolade w Polsce i inicjatorka programu Accolade Industrial Art.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum