Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

AliExpress: w czasie pandemii zakupy Polaków nie zmalały, ale inne są preferencje

W Europie na AliExpress więcej od nas kupują tylko Hiszpanie i Francuzi. W czasie pandemii zakupy nie zmalały, ale inne są preferencje - pisze "Puls Biznesu".
Reklama

- Gospodarka, pomijając efekt koronawirusa, rozwija się w szybkim tempie, a rynek e-commerce jest jednym z najbardziej dynamicznych w Europie. W ostatnich latach mocno zainwestowaliśmy w obecność w Polsce i innych krajach na kontynencie, co również ma wpływ na kształt i dynamikę rynku — dotychczasowi gracze musieli rozwinąć swoje usługi, by z nami konkurować — mówi Gary Topp, szef AliExpressu w Europie Środkowej i Wschodniej.

— Pandemia ma oczywiście wpływ na każdy biznes, ale z punktu widzenia sprzedaży nie odczuwamy jej negatywnych skutków. Nieco zmieniła się popularność poszczególnych kategorii. W czasie lockdownu klienci są bardziej zainteresowani m.in. produktami związanymi z wystrojem i wyposażeniem domu. Lepiej sprzedają się ekspresy do kawy czy urządzenia do sprzątania, a także produkty DIY, wykorzystywane przy remontach. Bardzo popularne są też oczywiście materiały ochronne, takie jak maseczki i rękawiczki — mówi Gary Topp.

Chińska grupa pracuje nad tym, by artykuły ochronne szybciej trafiały do europejskich klientów.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum