Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Allegro na tapecie analityków

Jest pierwsza rekomendacja dla Allegro. Po 8 listopada będzie ich znacznie więcej - podaje piątkowy "Puls Biznesu".
Reklama

"Zalecenie +kupuj+ i cena docelowa 80 zł są kwintesencją rekomendacji szwajcarskiego banku UBS dla akcji Allegro. Raport wydany 13 października 2020 r. (drugiego dnia notowań) jest prawdopodobnie pierwszą rekomendacją dla tej spółki. Niebawem takich opracowań zacznie jednak przybywać" - oceniono w artykule.

"Nie mogę powiedzieć, kiedy planujemy wydać rekomendację dla tej spółki, ale generalnie jak najszybciej" - zaznacza Łukasz Wachełko, zastępca szefa działu analiz w Wood & Company.

Konrad Księżopolski z Haitong Banku informuje, że ta instytucja przygotuje rekomendację dla Allegro do końca 2020 r. "Uchyla się jednak od odpowiedzi na pytanie, czy należy to rozumieć jeszcze jako październik czy raczej jako drugą połowę listopada lub grudzień" - dodano. "Aż tak konkretnych terminów niestety nie mogę podawać" - zastrzega Księżopolski.

W artykule wskazano, że "jednak nie samym Allegro żyje ostatnio warszawska giełda". "Tegoroczną gwiazdą jest produkujący gumowe rękawiczki Mercator Medical. Zajmuje się nim tylko jeden analityk - Tomasz Rodak z DM BOŚ. Między lipcem a październikiem 2020 r. wyceniał jedną akcję spółki na 175,50 zł. Debiut Allegro zbiegł się z publikacją raportu podnoszącego tę wycenę do 653,10 zł. Niebawem jednak mogą pojawić się inne punkty widzenia. Dołączenia Mercatora do portfela monitorowanych podmiotów nie wyklucza DM BDM. Trigon DM anonsuje, że jest to prawdopodobne w pierwszym kwartale 2021 r. Robert Maj z Ipopemy Securities nie podaje żadnych terminów, ale zaznacza, że zarówno Mercator, jak i Biomed-Lublin zasługują na napisanie raportów analitycznych" - przekazano.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum