Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Allegro Pay rozszerzyło zakres współpracy z Aion Bankiem

Allegro Pay rozszerzyło zakres współpracy z Aion Bankiem o wierzytelności z tytułu kredytów 30-dniowych. Dotychczas wierzytelności nabywane przez Aion od Allegro Pay ograniczały się do kredytów konsumenckich o różnej liczbie rat.
Reklama

W ramach rozszerzonej współpracy Allegro Pay może również oferować Aion wierzytelności z tytułu kredytów 30-dniowych (typu „kup teraz, zapłać później”). Do tej pory wierzytelności nabywane przez Aion ograniczały się do kredytów konsumenckich o różnej liczbie rat.

Poprzez sprzedaż kredytów konsumenckich “Kup teraz, zapłać później” do AION w ramach rozszerzonej współpracy, Spółka spodziewa się, że wartość portfela pracujących kredytów klientów, które musi sfinansować z własnych zasobów kapitałowych, zmniejszy się proporcjonalnie - podano w komunikacie.

Allegro wraz Aion Bank będzie rozwijać nowe usługi

Rada Dyrektorów Allegro.eu poinformowała, że22 grudnia 2022 r. Allegro Pay – spółka zależna Allegro.eu, podpisała Term sheet z Aion Bank SA / NV z siedzibą w Brukseli, działającą poprzez oddział „Aion Bank S.A. Spółka Akcyjna Oddział w Polsce" oraz z Vodeno sp. z o.o., spółką należącą wraz z AION do tej samej grupy kapitałowej, działającą w charakterze podwykonawcy AION i dostawcy usług IT i rozwiązań technicznych. Term sheet określa ogólne zasady przyszłej umowy o współpracy pomiędzy Allegro Pay, AION i Vodeno w zakresie nowych produktów opartych na modelu Banking-as-a-Service („BaaS”) oraz wprowadza zmiany w zakresie bieżącej współpracy z AION na podstawie umowy sprzedaży wierzytelności.

Nowe usługi Allegro Pay

Model BaaS umożliwi Allegro Pay uruchomienie nowych produktów i usług finansowych, które są zarezerwowane dla podmiotów posiadających licencję bankową (tj. konta oszczędnościowe i płatnicze). W Term sheet strony ustaliły, że Allegro Pay będzie działać jako dostawca usług outsourcingowych AION i świadczyć na rzecz AION wszelkie usługi informatyczne wymagane lub niezbędne do onboardingu klientów i zarządzania kontami poprzez platformę handlową Allegro, w tym przez aplikację mobilną. Współpraca z AION, jako dostawcą BaaS i posiadaczem licencji bankowej, ułatwi spełnienie wymogów regulacyjnych. Term sheet przewiduje, że produkty BaaS będą oferowane pod marką Allegro Pay (white label). Procesy i całe interakcje z klientami zostaną osadzone na platformie Allegro.

Allegro Pay i AION zamierzają zawrzeć umowę do dnia 28 kwietnia 2023 r. Rada uważa BaaS za atrakcyjny sposób pozyskania możliwości dostarczania produktów i usług bankowych oraz stworzenia platformy do dalszej ekspansji Allegro Pay.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum