Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Allegro rozpoczyna współpracę z DHL Parcel. Dostawy również do krajów UE

DHL Parcel rozpoczyna współpracę z Allegro. Obejmuje ona zarówno doręczenie w ramach popularnej na polskim rynku usługi Allegro Smart!, jak również dostawy międzynarodowe, do klientów z krajów Unii Europejskiej.
Reklama

Oferta dla klientów Allegro w Polsce i za granicą

Kurierzy DHL dostarczą przesyłki z Allegro do klientów z Polski oraz 24 innych krajów Unii Europejskiej. Klienci, którzy posiadają Allegro Smart! mogą skorzystać z darmowej dostawy kurierem DHL. Obecnie z programu korzysta już ponad 5 mln klientów.

Z kolei współpraca na rynku dostaw międzynarodowych umożliwia klientom z praktycznie całego kontynentu wygodne i szybkie zakupy w najlepszych cenach na platformie Allegro.com, dostępnej już w wersji angielskiej, czeskiej i ukraińskiej.

– Widzimy, że jakość usług kurierskich przekłada się na zadowolenie klientów z całego procesu zakupowego na Allegro, dlatego poszerzając grono partnerów logistycznych postawiliśmy profesjonalnego operatora. Ponadto  renoma jaką w Europie cieszy się DHL Parcel jest dodatkowym atutem w strategii ekspansji Allegro na rynki unijne – mówi Łukasz Szczepański, VP of Delivery Experience w Allegro.

Współpraca DHL Parcel i Allegro – perspektywa międzynarodowego rozwoju 

Czechy to, obok Francji, czy Wielkiej Brytanii, jeden z głównych kierunków przesyłek nadawanych z Polski. Wysoki potencjał dynamicznego rynku czeskiego mocno stymulują wyjątkowo konkurencyjne ceny dostaw kurierskich DHL, porównywalne z kosztami przesyłek krajowych. Nasi południowi sąsiedzi to również jeden z głównych kierunków inwestycyjnych Allegro. Spółka zapowiedziała ekspansję od Morza Bałtyckiego do Morza Śródziemnego, w tym na rynku czeskim.

Zdecydowanym liderem przesyłek nadawanych z Polski nadal pozostają jednak Niemcy – ten kierunek generuje prawie 30 proc. całego polskiego eksportu.  Wpływa na to kilka czynników, m.in. dwukrotnie wyższa niż w Polsce liczba potencjalnych konsumentów oraz bliskie sąsiedztwo i zamożność niemieckiego społeczeństwa.

Gdzie dotrą przesyłki Allegro dzięki DHL

Przesyłki z Allegro, dzięki rozwiązaniom DHL Parcel dotrą do adresatów w 25 krajach Europy: Austrii, Belgii, Chorwacji, Czech, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Luksemburga, Niemiec, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Węgier, Włoch, Bułgarii, Danii, Estonii, Finlandii, Litwy, Łotwy, Szwecji, a sprzedający zyskają szybki i wygodny dostęp do rozwiązań logistycznych, bez dodatkowych formalności.

Digitalowe rozwiązania DHL Parcel

DHL oferuje swoim klientom szereg digitalowych rozwiązań, w tym. m.in. usługę precyzyjnego monitorowania przesyłki, a także bezpłatnego przekierowania jej na wskazany adres lub do sieci OOH (out of home). DHL Parcel posiada szeroką sieć 14 tysięcy punktów POP w całej Polsce, w których klienci mogą zarówno nadawać jak i odbierać przesyłki. Sieć POP uzupełniły także automaty paczkowe DHL POP BOX, które pojawiają się już w kolejnych lokalizacjach. W obu przypadkach paczki czekają na swoich właścicieli aż 4 dni, a płatność za zakupy możliwa jest gotówką i kartą.

– Połączenie różnych technologii w procesach i usługach oferowanych przez DHL Parcel, a także możliwość korzystania z doświadczenia międzynarodowego DP DHL, pozwala nam na najwyższym poziomie odpowiadać na potrzeby klientów oraz wspierać efektywność operacyjną i kosztową. Wygodne zwroty, usługa „Przekieruj”, służąca zarządzaniu przesyłką, system powiadomień oraz track&trace, godzinowe przedziały doręczeń i wiele innych, to przykłady projektów i usprawnień, które pozwalają jeszcze lepiej obsługiwać klientów – wyjaśnia Agnieszka Świerszcz, CEO DHL Parcel Polska.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum