Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Allegro Smart! wzmacnia ofertę darmowej dostawy w kilka godzin

Do Allegro Smart! dołączył nowy kurier - pickpack - firma realizująca na Allegro dostawy w dniu zamówienia przez 7 dni w tygodniu. Umocni to ofertę Allegro Smart! darmowej dostawy w kilka godzin od zamówienia.
Reklama

Klienci chętnie korzystają z przesyłek natychmiastowych, czyli takich, które otrzymają w dniu zamówienia. Dotyczy to szczególnie zakupów cyklicznych - takich jak produkty dla dzieci np. pieluchy, ale także żywność ekologiczna czy karma dla zwierząt. - Dzięki współpracy z firmą pickpack jeszcze więcej klientów, będzie mogło otrzymać swoje zakupy już w dniu złożenia zamówienia. Obecnie ponad 80 % zamówień z Allegro jest dostarczanych w ciągu 1-2 dni. To doskonały wynik, ale nasze ambicje są znacznie większe – mówi Łukasz Szczepański - dyrektor Delivery Experience w Allegro.

Warto podkreślić, że nowy kurier dostarcza klientom Allegro zamówienia 7 dni w tygodniu, wzmacnia tym samym portfolio ekspresowych przesyłek, dostępnych na platformie. W tym momencie, klienci mogą korzystać z usług pickpack na terenie Warszawy, ale firmy już pracują nad rozszerzeniem oferty o kolejne miasta.

Zamówienia z dostawą tego samego dnia Allegro wprowadziło ponad rok temu m.in. na terenie Warszawy, Poznania, Krakowa, Lublina, Łodzi, Wrocławia i Katowic. Przesyłki do 7 największych Polskich miast dostarcza firma X-press Couriers.

Włączenie nowego operatora logistycznego do oferty Allegro Smart! to powód do zadowolenia także dla firm sprzedających na Allegro. Z danych Allegro wynika, że klienci znacznie częściej wybierają oferty z deklarowanym krótkim czasem dostawy. Ponadto kupujący mogą szybciej znaleźć takie oferty dzięki filtrowi “Dostawa dzisiaj” oraz specjalnym oznaczeniom. Dla sprzedających wysyłanie przesyłek metodami pickpack i X-press Couriers niesie również korzyści finansowe. Od stycznia Allegro uruchomiło Program Szybkich Dostaw. Przedsiębiorcy, których paczki docierają do klientów w tym samym lub kolejnym dniu, mogą liczyć na rabat transakcyjny. W zależności od metody dostawy może on wynieść nawet 3,99 zł za przesyłkę.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum