Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Allegro z ofertą dla osób, które dostały nietrafiony prezent i chcą go sprzedać

W grudniu 2016 roku na Allegro wystawiono ponad milion nietrafionych prezentów. W obecnym sezonie może być ich znacznie więcej, bo serwis w promocji zmienia zasady sprzedaży dla klientów indywidualnych. Od 27 grudnia 2017 do 31 stycznia 2018 klienci indywidualni będą mogli wystawiać produkty za darmo i sprzedawać bez prowizji.
Reklama

- Allegro dziś to w ponad 90% nowe produkty od profesjonalnych sprzedawców. Jednak przez wiele lat sprzedaż przez osoby prywatne była ważnym elementem oferty - mówi Michał Markowski, B2B manager w Allegro. - Oferty sprzedaży nietrafionych prezentów gwiazdkowych to okazje: sprzedawane są przedmioty nowe, ale w cenach często niższych niż w przypadku przedmiotów od profesjonalnych sprzedawców - zauważa Michał Markowski.

50% Polaków bardzo chętnie kupuje używane rzeczy, traktuje to jako świadome i mądre zakupy. Taka postawa wyraża się w haśle: "Książka nie traci przecież wartości po przeczytaniu". 34% klientów Allegro robi w tym serwisie powtarzalne i regularne zakupy, w tym także kupuje używane przedmioty. Ze statystyk serwisu wynika, że szansa sprzedaży używanego przedmiotu wzrasta o ponad 60%, jeśli wystawiono go w licytacji a nie w ofercie “kup teraz”. Co więcej: używany przedmiot można sprzedać średnio o 13% drożej wystawiając go na licytację od 1 zł, niż określając stałą cenę w ofercie “kup teraz”.

Obecna promocja sprzedaży bez opłat za wystawienie i bez prowizji od sprzedaży dostępna jest dla wszystkich klientów indywidualnych (bez statusu “firma”), którzy w okresie od 1 stycznia 2017 do 26 XII 2017 kupili choć jeden przedmiot oraz nie wystawili na sprzedaż więcej niż 25 ofert. Darmowe wystawianie nie dotyczy kategorii ogłoszeniowych oraz kategorii Motoryzacja.

Reklama

Inteligentny e-commerce

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum