Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Amazon notuje rekordowe przychody i zyski. Analitycy: To firma nie do zatrzymania

Lata inwestycji w magazyny i roboty oraz centra danych i gadżety - które często testowały cierpliwość inwestorów - opłaciły się Amazonowi. Ostatni kwartał 2017 r. przyniósł spółce najsilniejszy wzrost sprzedaży w czwartym kwartale w ciągu ostatnich ośmiu lat i najbardziej zyskowny kwartał w historii – informuje serwis esmmagazine.com.
Reklama

Jak podała firma, w czwartym kwartale 2017 r. osiągnęła 60,5 mld USD sprzedaży, po wzroście rok do roku o 38 proc. To największy wzrost za czarty kwartał od 2009 roku (wtedy wyniósł 42 proc.). Zysk netto wyniósł 1,9 mld USD – co było rekordem dla firmy - czyli 3,75 USD za akcję. Analitycy prognozowali zysk w wysokości 1,83 USD na akcję przy sprzedaży 59,8 mld USD.

W całym 2017 roku przychody Amazona wyniosły 178 mld USD, a zysk netto ponad 3 mld USD. Firma spodziewa się w tym roku przekroczyć 200 mld USD sprzedaży.

- To najgorętsza firma na świecie, która wydaje się nie do zatrzymania – komentuje wyniki Amazona analityk Forrester Research, Sucharita Kodali.

Brian Olsavsky, CFO Amazona powiedział, że do wzrostu sprzedaży i zysków w dużym stopniu przyczynił się Amazon Web Services, jednostka przetwarzania w chmurze firmy i rozwijająca działalność reklamową. Przychody z AWS wzrosły o 45 procent, do 5,1 mld USD. Pomogło także zwiększenie wydajności w magazynach w USA - gdzie produkty są pakowane i wysyłane do klientów - - powiedział Olsavsky.

Amazon jest liderem handlu elektronicznego w USA. Oferuje usługę Prime - roczną prenumeratę w wysokości 99 USD, która obejmuje upusty przy dostawie, przesyłanie muzyki i wideo. Program ma na celu utrzymanie kupujących zaangażowanych w stronę internetową. Firma stwierdziła, że ​​będzie kontynuowała globalną ekspansję usługi dostawy świeżych produktów spożywczych Amazon i Prime Now, usługi dostawy godzinnej, aby wzmocnić członkostwo Prime za granicą.

Przeczytaj także:

Opinia biegłego: Praca w Amazonie niedostosowana do możliwości pracownika

Reklama

Inteligentny e-commerce

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum