Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Amazon otworzył pierwszy "dark store" dla formatu Whole Foods

Amazon otworzył swój pierwszy w historii „dark store” Whole Foods, który będzie realizować zamówienia online, ale nigdy nie będzie otwarty dla klientów. Sklep mieści się w kompleksie Industry City na Brooklynie (Nowy Jork) i będzie realizował zamówienia online dla klientów z całego miasta.
Reklama

Do pracy w "dark store" zatrudniono setki nowych pracowników. Tego rodzaju punkty stają się coraz bardziej popularną metodą zwiększania przez supermarkety możliwości sprzedazy online bez narażania pracowników i klientów na potencjalną infekcję podczas pandemii Covid-19.

"Dark store" pojawia się zaledwie tydzień po tym, jak Amazon otworzył drzwi do swojego pierwszego w historii sklepu spożywczego Amazon Fresh - nowego, dużego fizycznego formatu, skupiającego się na dostarczaniu podstawowych artykułów spożywczych.

Amazon Fresh jest oddzielony zarówno od Whole Foods, które Amazon kupił w 2017 r., jak i od mniejszych sklepów wielobranżowych Go, które mają bezpośrednio konkurować z bardziej tradycyjnymi supermarketami.

 

Reklama

Inteligentny e-commerce

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum