Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Amazon pod presją. Gigant obniża cenę dla subskrypcji Prime

Amazon testuje nową wersję swojej usługi subskrypcji Prime. Gigant e-commerce ma nadzieję, że tańsza dla użytkowników formuła może odnieść sukces w czasach ekonomicznej presji.
Reklama

Amazon testuje Prime Lite w Indiach

Amazon stara się, aby jego usługa subskrypcji Prime w Indiach była bardziej dostępna dla większej części społeczeństwa. „Prime Lite” zapewnia darmową dostawę w ciągu dwóch dni oraz dostęp do platformy streamingowej Prime Video. Zamiast 1499 rupii (17 euro) za pełne członkostwo, wersja light kosztuje 999 rupii (11 euro) miesięcznie.

Członkowie Prime wydają więcej na Amazonie

Amazon chce obniżyć próg członkostwa Prime dla klientów z mniejszymi budżetami na całym świecie, i to nie jest przypadek: ilość istotnych danych, które użytkownicy Prime dostarczają Amazonowi, jest na wagę złota. Co więcej, członkowie programu wydają na platformie dwa razy więcej niż inni użytkownicy.

W Indiach za testem może kryć się jeszcze inny motyw: duża konkurencja ze strony lokalnego rywala Flipkart, którego właścicielem jest Walmart.

Czy Amazon Prime jest także w Polsce?

Amazon wprowadził w Polsce usługę Amazon Prime w październiku 2021 roku , oferując szybkie i darmowe dostawy, obejmujące miliony produktów w ponad 30 kategoriach.

Członkowie Amazon Prime mogą korzystać z nielimitowanych, darmowych dostaw produktów oznaczonych logo Prime, do domu, Paczkomatów lub punktów odbioru nawet następnego dnia, bez minimalnej wartości zamówienia. Program obejmuje także dostęp do nagradzanych filmów i seriali Prime Video, darmowe gry PC i comiesięczną subskrypcję kanału Twitch na Prime Gaming.

Klienci mogą dołączyć do Amazon Prime na stronie www.amazon.pl/prime, rejestrując się na darmowy, 30-dniowy okres próbny. Po jego zakończeniu Prime kosztuje 49 zł rocznie lub 10,99 zł miesięcznie.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum