Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Amazon testuje możliwość otwierania sklepu bez kas na lotniskach

Amazon zamierza otwierać swoje sklepy bez kas na lotniskach – wynika z publicznych danych i informacji anonimowej osoby, na które powołuje się agencja Reuters.
Reklama

Od wielu miesięcy największy na świecie sklep internetowy rozwija swój nowy sklep - Amazon Go, w którym klienci robią zakupy za pomocą smartfonu. W ten sposób logują się przy wejściu do sklepu, następnie kamery kontrolują, co klienci pobierają z półek. Gdy zakupy sa skompletowane, klienci po prostu opuszczają sklep, a Amazon pobiera płatność z karty kredytowej.

Amazon od stycznia otworzył siedem takich sklepów: w Chicago, San Francisco i jego rodzinnym mieście w Seattle. Placówki przyciągają głównie dla pracowników pobliskich biur, szukających szybkiego lunchu.

Obecnie Amazon bada najlepsze amerykańskie lotniska pod kątem możliwości otwarcia na nich nowych lokalizacji. Urzędnicy lotnisk informowali Reutera, detalista musiałby przejść proces przetargowy, aby stać się koncesjonariuszem powierzchni handlowej na lotnisku.

Rzeczniczka Amazona odmówiła komentarza w tej sprawie.

Według danych Departamentu Transportu USA, w ubiegłym roku samoloty w 12 najlepszych portach lotniczych przewiozły ponad 350 milionów pasażerów.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum