Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Amazon w Polsce stawia w tym roku na rozwój centrów logistyki

Internetowy gigant zapowiada rozwój centrów logistyki w Polsce oraz walkę o klienta w sieci. - Polscy klienci są dla nas niezwykle ważni - mówi Marzena Więckowska, senior PR manager Amazon na region Europy Środkowo-Wschodniej.
Reklama

- W 2018 r skupimy się na dalszym rozwoju naszych centrów logistyki e-commerce w Polsce, a w szczególności nowych budynków w Kołbaskowie koło Szczecina oraz w Sosnowcu. To ostatnie znajduje się obecnie na etapie rozruchu. Jest to długotrwały proces, który wymaga od nas skupienia i uwagi. Zależy nam bowiem na tym, aby nie tylko procedury realizowane w centrum przebiegały sprawnie, ale przede wszystkim, aby osoby przez nas zatrudnione odnalazły się w nowym miejscu pracy - mówi Marzena Więckowska, senior PR manager Amazon na region Europy Środkowo-Wschodniej.

Amazon w Polsce posiada pięć centrów logistyki e-commerce: w Poznaniu, Kołbaskowie pod Szczecinem, Sosnowcu (centrum obecnie na etapie rozruchu) i dwa we Wrocławiu, o łącznej powierzchni ponad 580 tys. mkw.

Dodatkowo firma dysponuje przestrzenią biurową w Gdańsku, gdzie znajduje się Centrum Rozwoju Technologii Amazon i w Warszawie, w której to mieści się oddział Amazon Web Services.

 - Każde z naszych centrów w Polsce ma dla nas ogromne znaczenie. Stanowią one ważną część europejskiej sieci Amazon. To właśnie dzięki 9 tys. pracowników zatrudnionych tutaj na stałych umowach, produkty zamawiane przez klientów na stronach firmy, zostają do nich dostarczone - dodaje Marzena Więckowska.

Amazon nie ma jeszcze nie ma polskiej edycji sklepu, ale o klientów znad Wisły walczy od dawna.  Jego produkty są dostępne w polskich porównywarkach cenowych takich jak Ceneo, Skąpiec czy Cenowarka. Jesienią 2017 roku firma wprowadziła mogilną wersję strony tłumaczonej na język polski. 

więcej na: www.propertynews.pl

Reklama

Inteligentny e-commerce

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum