Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Amazon zabezpiecza się pożyczką w wysokości 8 miliardów dolarów

Amazon ogłosił, że zawiera umowę z niektórymi pożyczkodawcami, którzy mają zapewnić gigantowi handlu elektronicznego pożyczkę zabezpieczającą w wysokości 8 miliardów dolarów.
Reklama

Ponieważ globalne wydarzenia nadal wpływają na sposób, w jaki klienci wydają pieniądze, Amazon zabezpieczył się pożyczką w wysokości 8 miliardów euro. Zaplecze finansowe ma pomóc globalnemu gigantowi w niespodziewanych zawirowaniach rynkowych.

 

Pożyczka, działająca od stycznia 2023 roku, została udzielona przez konsorcjum, w skład którego wchodzą singapurski bank DBS i japoński bank Mizuho, ​​a firma podała, że ​​zostanie wykorzystana na wzmocnienie sytuacji finansowej Amazona i zarządzanie ochroną przed wszelkimi potencjalnymi spowolnieniami gospodarczymi.

Czy Amazon czekają problemy?

Sytuacja jest zaskoczeniem zarówno dla klientów e-commerce, ponieważ Amazon w dużej mierze radził sobie dobrze w ostatnich czasach niepewności ekonomicznej spowodowanej pandemią koronawirusa. Dla handlu internetowego był to ogromny wzrost w sprzedaży. Jednak ostatnio firma znalazła się pod coraz większą kontrolą ze względu na swoje praktyki biznesowe i dominację na rynku handlu online, co może sugerować, że pożyczka może być środkiem zapobiegawczym w przypadku ewentualnych działań regulacyjnych. Takie regulacje prawne zostały już podjęte przeciwko firmie Microsoft, która sprzedaje swoją platformę wideokonferencyjną Teams po zbyt niskich kosztach, wypychając rywali z rynku, takich jak Slack.

Pomimo swojej globalnej dominacji wydaje się, że nawet Amazon martwi się o przyszłość.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum