Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Amazon zagrozi pozycji Tesco w Wielkiej Brytanii?

To, że grupa Amazon dobrze prosperuje na rynku Wielkiej Brytanii nie jest zaskoczeniem, jednak poziom wyników, który ujawnił gigant e-commerce w ubiegłym tygodniu, może napawać lękiem konkurentów Amazona – oceniają analitycy Global Data.
Reklama

- Podczas gdy wielcy konkurenci chlubią się "rekordową sprzedażą" w okresie wysokiej inflacji, Amazon nie powiedział nic o swoich wynikach w Wielkiej Brytanii. Informacja o wzroście przychodów w Wielkiej Brytanii o 19 proc., do 11,4 mld USD nie pojawiła się w 23-stronicowym komunikacie prasowym Amazona ani w dyskusji z analitykami inwestycyjnymi, a została ukryta na 71 stronie jego rocznego raportu – ocenia Global Data.

Tę wstrzemięźliwość w podawaniu dobrej informacji może uzasadniać fakt, że Wielka Brytania stanowi mniej niż 7 proc. całkowitej sprzedaży Amazona, a jego kluczowym rynkiem pozostaje rodzimy rynek amerykański. Jednak wyniki osiągnięte na Wyspach są szczególnie imponujące, biorąc pod uwagę dojrzałość rynku online, a także to, że przychody w funtach, liczone po średnim kursie, wzrosły o 25 proc. do 8,8 mld funtów, co oznacza najszybszy wskaźnik od sześciu lat.

- Uważamy, że Amazon w Wielkiej Brytanii nie tyle bierze udział w rynku online, co napędza rynek online i przejmuje coraz większe fragmenty rynku od fizycznych sklepów detalicznych. Najnowsze wyniki wskazują, że wpływ spółki na rynek będzie większy i szybszy niż podejrzewano – oceniają analitycy.

I dodają, że obecnie przez platformę Amazon w Wielkiej Brytanii przechodzi więcej nieżywnościowych wydatków niż przez jakiegokolwiek innego detalistę. - Choć sieci z tzw. Wielkiej Czwórki są wciąż jeszcze większe, to jednak, jeśli Amazon będzie kontynuował obecny kurs, jego celem może wkrótce stać się Tesco - dodają. 

Reklama

Inteligentny e-commerce

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum