Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Amazon zatrudni na stałe 70 proc. przyjętych na czas pandemii pracowników

Amerykański koncern zamierza zaproponować umowę o pracę ok. 70 proc. ze 175 tys. dodatkowych pracowników, zatrudnionych w USA na czas pandemii. Amazon ogłosił rekrutację pracowników tymczasowych w marcu, po tym jak firmę zalała ogromna liczba zamówień.
Reklama

Jak poinformowała w czwartek rzeczniczka Amazona, w czerwcu ofertę umowy stałej otrzyma ok. 125 tys. spośród 175 tys. pracowników tymczasowych, których firma zatrudniła w USA w czasie pandemii Covid-19. Pozostałe 50 tys. pozostanie na umowach na czas określony; tego typu kontrakty opiewają zwykle na okres do 11 miesięcy. Firma nie zdradziła jeszcze, ile będzie ją kosztowało przeniesienie pracowników na etat, zwłaszcza że będzie się to wiązało w odprowadzaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i emerytalne.

Amazon zintensyfikował rekrutację jeszcze w marcu, kiedy koncern zalany został ogromną liczbą zamówień, po tym jak wiele państw z powodu pandemii Covid-19 nałożyło na mieszkańców restrykcje odnośnie przemieszczania się. Firma musiała wówczas ograniczyć realizację zamówień jedynie do produktów kluczowych podczas pandemii, jak środki medyczne czy produkty sanitarne. Jednocześnie, zatrudnieni w magazynach i centrach logistycznych Amazona zarzucali firmie, że niewystarczająco zapewnia swoim pracownikom bezpieczeństwo. Tylko w Stanach Zjednoczonych zakażenie Covid-19 zdiagnozowano u 800 pracowników firmy.

Amazon zapowiedział, że wprowadził już dodatkowe środki ochronne, w tym zapewnił pracownikom możliwość utrzymywania bezpiecznego dystansu, wyposażył ich w maski, wprowadził badania temperatury oraz testy na obecność wirusa.

Obecnie Amazon zatrudnia 840 tys. 500 pracowników. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum