Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Amazon zrywa umowy z europejskimi hurtowniami

Amazon najwyraźniej szuka innych sposobów na obniżenie kosztów, ponieważ w środę, 15 lutego, unijny oddział grupy poinformował hurtowników i dystrybutorów w Europie, że nie chcą już kupować od nich produktów. W przyszłości Amazon nie chce już kupować towarów od pośredników, ale bezpośrednio od producentów marek, aby sprzedawać je na rynku.
Reklama

Amazon dokonuje obecnie gruntownej rewizji struktury kosztów w grupie, zwolnienie 18 000 pracowników jest uważane za najpoważniejszy środek. Ten krok następuje również po strategicznych decyzjach dotyczących innych wydatków.

 

- Podobnie jak wszystkie firmy, regularnie przeglądamy nasze procedury zakupu produktów, aby kontrolować nasze koszty i utrzymywać niskie ceny dla naszych klientów, oświadczył w komunikacie Amazon. - W tym kontekście postanowiliśmy skupić się na pozyskiwaniu niektórych produktów dla naszych europejskich sklepów bezpośrednio od właścicieli marek, dodaje.

Zmiana daje również Amazonowi większą kontrolę nad dostępnością, kosztami i wyborem produktów.

Zmiana w Amazon nastąpi od kwietnia

Koniec dotychczasowych relacji biznesowych zapowiadany jest w kwietniu. W ten sposób chcą dać zainteresowanym firmom możliwość przygotowania się do przejścia na euro. 

Amazon chce jednak utrzymywać relacji z tymi punktami sprzedaży, które są jednocześnie właścicielami marek lub przejmują dystrybucję wyłącznie dla producenta. Hurtownicy i dystrybutorzy, których to nie dotyczy, powinni w przyszłości móc oferować swoje towary jako zewnętrzni dostawcy na platformie.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum