Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Amazon zwalnia rekordową liczbę pracowników i zamyka eksperymentalne projekty

Amazon rozpoczął nową rundę masowych zwolnień, która ma stać się największą redukcją zatrudnienia w 28-letniej historii firmy. Zamyka również niektóre eksperymentalne projekty.
Reklama

Na początku tego miesiąca dyrektor generalny Andy Jassy zapowiedział, że zwolnienia dotkną ponad 18 tys. zatrudnionych osób, głównie w działach zasobów ludzkich HR i w sklepach.

Amazon zmniejsza liczbę pracowników po tym, jak zaczął masowo ich zatrudniać w sytuacji boomu w handlu online podczas pandemii Covid-19. Globalna siła robocza firmy wzrosła do ponad 1,6 mln osób do końca 2021 r., w porównaniu z 798 tys. w czwartym kwartale 2019 r.

Obecnie firma boryka się ze spowolnieniem wzrostu sprzedaży, rosnącymi wydatkami i pogarszającymi się perspektywami gospodarczymi. Oprócz zwolnień Amazon wprowadził zamrożenie zatrudnienia wśród swoich pracowników korporacyjnych i spowolnił rozbudowę magazynów.

Do zamknięcia Amazon Care, Amazon Glow i Amazon Smile

Zamyka również niektóre eksperymentalne projekty, w tym usługę telezdrowia Amazon Care, interaktywny projektor do rozmów wideo dla dzieci Amazon Glow i program charytatywny Amazon Smile – podaje Engadget.

Działania amerykańskiej firmy handlowej są następstwem wysiłków zmierzających do ograniczenia wydatków po tym, jak Amazon stał się pierwszą spółką publiczną, która straciła na wartości rynkowej 1 bln dol. w listopadzie 2022 r. – podaje CNBC.

Amazon nie jest jedyną firmą technologiczną, która prowadzi masowe zwolnienia. Liczne firmy, w tym Salesforce, Meta i Twitter, również dokonały znacznych redukcji liczby pracowników w związku z pogłębiającym się kryzysem gospodarczym.  

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum