Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

We Wrocławiu powstaje zrównoważony magazyn dla P3. Buduje go Atlas Ward Polska

Do portfolio realizowanych przez generalnego wykonawcę inwestycji dołącza P3 Wrocław City. Nowoczesne centrum logistyczne, które powstaje w stolicy Dolnego Śląska, to kolejny przykład realizacji zgodnej z zasadami zrównoważonego budownictwa.
Reklama

P3 Wrocław City objęty jest certyfikacją BREEAM na poziomie Excellent. Wykorzystując najnowocześniejsze technologie i rozwiązania budowlane, Atlas Ward Polska zadba, aby obiekt dostosowany był do najwyższych wymogów logistyki i magazynowania, a realizowana inwestycja odpowiadała na dynamicznie rozwijające się potrzeby branży.

Inwestycja P3 Wrocław City powstaje w niedalekim sąsiedztwie Portu Lotniczego we Wrocławiu i autostrady A8. Atlas Ward Polska zrealizuje obiekt magazynowy wraz z czterema biurowcami na działce o powierzchni 4ha. Termin zakończenia inwestycji przewidziany jest na koniec lipca 2023 r.

Generalny wykonawca odpowiedzialny będzie także za stworzenie infrastruktury wokół obiektu – dróg wewnętrznych, chodników, placów manewrowych i parkingów. Za kompleksową realizację instalacji sanitarnych i elektrycznych odpowiadać będzie Inplag – spółka będąca członkiem Grupy Atlas Ward Polska.

Dotychczasowa współpraca Atlas Ward Polska i P3 Logistic Parks to już blisko 200 000 m2 powierzchni. Inwestycje, które deweloper powierzył wrocławskiej spółce, realizowane były na Śląsku, Mazowszu i w Wielkopolsce.

Atlas Ward Polska specjalizuje się w budowie parków logistycznych, zakładów produkcyjnych, centrów dystrybucyjnych, obiektów apartamentowych, biurowych i handlowo-usługowych. Firma obecna jest na rynku od blisko 25 lat. Prowadzi inwestycje na terenie całego kraju, a ich dotychczasowa łączna powierzchnia to przeszło 5,1 mln mkw. Spółka stawia na nowoczesne i zrównoważone budownictwo - jest jednostką certyfikującą BREEAM i członkiem Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC. 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum