Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Autenti: Powiększymy bazę klientów 7-krotnie w ciągu najbliższych 3 lat

Ponad 4,5 tysiąca firm i 4,5 miliona nadanych dokumentów do e-podpisu - z takimi wynikami polski fintech umacnia swoją pozycję w Europie. Spółka pozyskała dodatkowy kapitał w wysokości 8,5 miliona euro w rundzie inwestycyjnej Serii B.
Reklama

Do grona dotychczasowych udziałowców Autenti, czyli Alior Banku, Banku BNP Paribas, PKO Bank Polski, Black Pearls VC i Innovation Nest dołączyli 3TS Capital Partners oraz Elevator Ventures, wehikuł inwestycyjny Raiffeisen Bank International.

3TS jest jedną z wiodących europejskich firm typu private equity i venture capital. Fundusz zapewnia kapitał na rozwój dla MŚP w sektorze technologicznym, mediów i komunikacji oraz usługach opartych na wykorzystaniu technologii. 

- Ta inwestycja, druga już z naszego nowego Funduszu IV, doskonale wpisuje się w dotychczasową strategię inwestycyjną 3TS. Skupiamy się na skalowalnych spółkach technologicznych z unikalnym produktem. Autenti po zbudowaniu silnej pozycji w Polsce, jest gotowe na międzynarodową ekspansję i to jest modelowy moment na pojawienie się takiego funduszu jak nasz, który ma wiedzę i doświadczenie w skalowaniu biznesu na wielu rynkach - mówi Zbigniew Łapiński, Senior Partner w 3TS.

Ponadto przy wsparciu wszystkich siedmiu inwestorów, a teraz dzięki dodatkowemu kapitałowi w wysokości 8,5 miliona euro, firma stawia sobie za cel, by być platformą do e-podpisów pierwszego wyboru w Europie:

- Od blisko 10 lat oferujemy nie tylko autorski koncept platformy do e-podpisów, ale cały ekosystem usług zaufania. Klienci mają u nas dostęp do wszystkich rodzajów e-podpisów, pieczęci elektronicznych, metod identyfikacji czy usług kwalifikowanych. To właśnie wyróżnia Autenti nie tylko w kraju, ale i za granicą, gdzie prowadzimy już swoją działalność. To co kluczowe to fakt, iż tworzymy europejski standard w zakresie e-podpisów i metod identyfikacji. Nasze rozwiązania są zbieżne z celami wyznaczonymi przez EU, choćby w zakresie eIDAS 2.0 - mówi Grzegorz Wójcik, CEO i Co-Founder Autenti.

Rozwiązania platformy są 100% mobilne, co jest niezwykle ważne przy nowym, hybrydowym lub zdalnym modelu pracy. Autenti to rozwiązanie platformowe one-stop-shop solution, które umożliwia wykorzystania wszystkich trzech rodzajów podpisów elektronicznych w ramach jednego procesu, dla każdego typu dokumentu. Podpisywanie na platformie wymaga dosłownie jednego kliknięcia, a założenie konta na dowolnym urządzeniu z dostępem do internetu trwa kilkadziesiąt sekund.

Pierwsze kroki na międzynarodowych rynkach Autenti ma już za sobą. Od tego roku prowadzi operacje w Hiszpanii, Czechach, Słowacji i Niemczech. W swoim portfolio firma ma już od dawna klientów, których centrale znajdują się poza Polską, m.in. EY, Microsoft, Decathlon, Ikano Bank, Toyota Leasing, Siemens Finance, Vienna Life i wiele innych.

- Dzięki inwestorom, jeszcze bardziej przyspieszymy. Powiększymy bazę klientów 7-krotnie w ciągu najbliższych 3 lat. Do końca 2023 roku nasz zespół obsługiwać będzie na platformie wszystkie języki europejskie. Rozbudujemy sieć współpracy z dostawcami rozwiązań w zakresie usług kwalifikowanych oraz zdalnej identyfikacji (KYC) - dodaje Grzegorz Wójcik z Autenti.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum