Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Bio Planet rozpoczyna przejęcia i chce konsolidować rynek

Bio Planet S.A rozpoczął proces konsolidacji rynku eko. Bio Planet podpisała umowy ze Spółką Smak Natury w zakresie przejęcia części działalności tej Spółki. Zawarcie umowy jest kolejnym krokiem w procesie rozwoju Bio Planet.
Reklama

„Decyzja o przejęciu części biznesu Smak Natury jest elementem naszej strategii dążącej do konsolidacji rynku eko w Polsce. Nie kupujemy detalicznego biznesu, przejmujemy natomiast prowadzoną do tej pory przez Smak Natury działalność dystrybucyjną, która była wobec nas konkurencyjna. Już w przyszłam roku, z tytułu zawartych umów spodziewamy się wzrostu przychodów, o co najmniej 18 mln zł. Spółka pozyska ponad 30 nowych dostawców oraz około 300 nowych odbiorców i zwiększy swoją ofertę towarową o około 1.000 produktów” -  mówi Sylwester Strużyna, Prezes Bio Planet.

Dzięki zawartym umowom od 2023 roku działalność w zakresie importu towarów oraz dystrybucji hurtowej towarów realizowana dotychczas przez Smak Natury będzie realizowana przez Bio Planet. Spółka przejmie również kompleksową obsługę dropshippingową sklepu pyszneeko.pl.

„Przejęcie obsługi dropshippingowej dla e-sklepu pyszneeko.pl jest dla nas strategicznie ważnym elementem zawartych umów. Dzięki kompleksowej współpracy ze sklepem pyszneeko.pl nauczymy się pakowania w krótkim czasie dużej ilości paczek na potrzeby klientów indywidualnych – oraz obsługi bezpośrednio z naszego magazynu nowych firm kurierskich pracujących na rzecz Smaku Natury. To obecnie ok. 200 zamówień dziennie. Liczymy na to, że podobne usługi zaczniemy świadczyć w niedalekiej przyszłości także innym sklepom internetowym” – zapewnia Prezes Bio Planet.  

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum