Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Blisko 400 punktów ładowania: GreenWay wspiera elektromobilny InPost

GreenWay Polska zainstalował 201 stacji ładowania aut elektrycznych w centrach logistycznych należących do InPost. W wyniku współpracy obu firm w pobliżu urządzeń Paczkomat® InPost pojawiły się także pierwsze publicznie dostępne dla kierowców ładowarki DC.
Reklama

Nowe ładowarki dla elektrycznej floty aut InPost stanęły w 30 lokalizacjach na terenie całej Polski. Wśród zainstalowanych przez GreenWay Polska 201 urządzeń znalazły się 24 ładowarki DC o mocy 60 kW (w tym jedna o mocy 120 kW), 164 ładowarki AC 2x22 kW i 13 ładowarek AC 1x22 kW. Dodatkowo, w 20 lokalizacjach zainstalowane zostały przez GreenWay rozwiązania dynamicznego zarządzania mocą – EMS, pozwalające na maksymalne wykorzystanie dostępnych mocy oraz optymalizację kosztów energii na obiektach. Kurierzy InPost mają także dzięki umowie flotowej możliwość korzystania z ogólnodostępnych ładowarek publicznej sieci GreenWay.

 

Obok sprzedaży i instalacji stacji ładowania, GreenWay zajął się również budową przyłączy do sieci energetycznej, zarządzaniem oraz serwisem technicznym stacji. Spółka dzięki posiadanym rozwiązaniom analitycznym zapewnia także InPost dostęp do rozbudowanych raportów pozwalających na zarządzanie infrastrukturą ładowania i flotą pojazdów.

InPost powiększa swoją elektryczną flotę, która liczy ponad 300 samochodów. Pojazdy są wykorzystywane przez kurierów oraz na potrzeby dostaw do urządzeń Paczkomat® w największych miastach w Polsce.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (4)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum