Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Były szef Alibaby kontynuuje wyprzedaż swoich udziałów w koncernie

Współzałożyciel i były szef chińskiej grupy Alibaba, Jack Ma, sprzedał swoje udziały w koncernie warte 9,6 mld dolarów. Jak zapowiedział, chce przeznaczyć środki na działalność dobroczynną. Całkowite udziały przedsiębiorcy w firmie spadły do 4,8 proc.
Reklama

Jack Ma we wrześniu ubiegłego roku przeszedł na emeryturę i zapowiedział, że wycofuje się z działalności biznesowej na rzecz filantropii. Poinformował również, że zatrzymuje 6,4 proc. akcji. Od tego czasu, wartość udziałów firmy wzrosła jednak o 40 proc., co umożliwiło Ma spieniężenie 1,6 proc. akcji za gigantyczną sumę ponad 9 mld dolarów, które - zgodnie z wcześniejszymy zapowiedziami przedsiębiorcy - przeznaczone zostać mają na działalność dobroczynną.

Decyzję o spieniężeniu udziałów podjął także drugi współzałożyciel koncernu i wiceprezes wykonawczy grupy Joseph Tsai, który odsprzedał część swoich udziałów za 4,1 mld dolarów. Jak donosi w poniedziałek agencja Reutera, zarówno Ma, jak i Tsai coraz mniej angażują się w działalność grupy, zwłaszcza po tym, jak zarządzanie koncernem przejął we wrześniu ubiegłego roku Daniel Zhang.

Chociaż kryzys związany z COVID-19 spowolnił chińską gospodarkę, to obroty firm internetowych, takich jak Alibaba, wzrosły w związku z przerzuceniem się konsumentów na zakupy w sieci.

Alibaba zalicza się do największych chińskich koncernów technologicznych. Oprócz platform e-commerce działalność grupy obejmuje m.in. obsługę płatności cyfrowych oraz usługi chmury obliczeniowej.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum