Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Carrefour chce skorzystać z popularności japońskiego marketplece'u

Carrefour otwiera sklep internetowy na francuskiej wersji platformy e-commerce japońskiego marketplace'u Rakuten, który zyskuje popularność we Francji dzięki specjalnemu systemowi cashback.
Reklama

W kwietniu Carrefour otworzy internetowy sklep na francuskiej wersji marketplace'u Rakuten, który miesięcznie odwiedza już 15 mln osób. Carrefour będzie tam oferował produkty niespożywcze, takie jak RTV i AGD.

Program lojalnościowy Rakuten odpowiedzią na inflację

Na szczególną uwagę zasługuje program lojalnościowy Rakuten Club R, który pozwala klientom zarabiać na zakupach online. Zamiast zniżek, członkowie korzystają z systemu cashback, który pozwala im odzyskać od 5% do 35% wartości zakupu. Klub R ma już 12 milionów członków we Francji i według Carrefoura jest świetnym narzędziem wspomagającym użytkowników w wale z inflacją.

Carrefour wzmacnia omnichannel

Nie tylko system cashback przekonał Carrefoura do japońskiego marketplace'u. Rakuten ma własną sieć realizacji zamówień oraz pomaga  partnerom w implementacji rozwiązań płatniczych i technologicznych.
- Dzięki połączeniu sił obaj partnerzy starają się zlokalizować nowe możliwości rozwoju cyfrowego w perspektywie długoterminowej, a ostatecznym celem jest zwiększenie ich udziału w rynku - twierdzi detalista.

- Nowy sklep, który otwieramy na platformie Rakuten pomoże wzmocnić naszą pozycję jako głównego gracza w segmencie omnichannel. Podobnie jak w tradycyjnym handlu, w którym otwieramy sklepy w pasażach handlowych, będziemy mogli wykorzystać stronę Rakuten i jej ruch jako sposób na zaistnienie w świadomości klientów – mówi Elodie Perthuisot, dyrektor e-commerce Carrefoura.

Zwiększenie udziałów w handlu online jest jednym ze strategicznych celów Carrefoura.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum